В драматичен финален щурм Борусия Мьонхенгладбах успя да избегне директното изпадане. Преди два месеца отборът бе тотално отписан, но успя да стигне мястото за бараж.

Днес Гладбах завърши наравно 1:1 при гостуването си на Хамбургер. През първото полувреме гостите бяха по-добрия отбор и заслужено в 41-ата минута поведоха – Аранго вкара направо от пряк свободен удар.

След това Борусия се прибра в отбрана и в 71-ата минута след асистенция на ван Нистелрой Бен Хатира изравни.

Така Борусия събра 36 точки и завърши сезона на 16-то място. Отлично постижение като се има предвид, че на полусезона тимът имаше едва 10 точки.

Айнтрахт пък очаквано загуби при гостуването на Борусия Дортмунд с 3:1, макар че дълго водеше. Тимът остана на 17-та позиция с 34 точки. А на полусезона бе на седмо място с 26 точки, целеше се в Лига Европа, а стигна Б-група.

Волфсбург победи с голове накрая Хофенхайм с 3:1 и запази спасителното 15-то място. Мисията на Феликс Магат бе успешна и той ще получи чисто ново Бентли.

Борусия Мьонхенгладбах ще игра два мача вероятно с Бохум. Двубоите са на 19 и 25 май.