Волфсбург победи с 1:0 като гост Вердер и мина над чертата на изпадащите. Ако завърши там сезона треньорът Феликс Магат ще получи от Фолксваген обещаната премия – чисто ново Бентли с много екстри.

Ритер вкара единствения гол през първото полувреме. Играчите на Вердер бяха спрели като мислеха, че ще бъде отсъдена засада.

„Само ги изгледахме какво правят”, недоумяваше треньорът на домакините Томас Шааф след мача.

Звездата на гостите Диего за пореден път направи демонстрация. Магат го извади в 79-ата минута, а бразилецът не му подаде ръка. После благодари на феновете на Вердер за аплодисментите – именно в Бремен той стана звезда.

Капитанът на Вердер Торстен Фрингс записа мач номер 400 в Бундеслигата – голямо постижение за бившия национален футболист на Германия (79 мача).

Нападателят на Волфсбург Графите пък получи пети жълт картон и няма да играе срещу Кайзерслаутерн.