Цяла седмица от Борусия Дортмунд се каниха да стават шампиони още този кръг. Не стана. Борусия Мьонхенгладбах победи с 1:0 Дортмунд. С това шансовете за спасителен бараж за домакините се подобриха, а тези на гостите за шампионска титла се влошиха. Още в 10-ата минута младият вратар на Гладбах тер Стеген извади опасен удар на Гьотце. По-късно направи това и при опит на Суботич. Янчке пък изчисти удар на Левандовски пред голлинията.И като Дортмунд не вкараха, това направи Борусия. В 35-ата минута Идрису след солова акция взриви стадиона - 1:0 за Гладбах.През второто полувреме гостите нападаха упорито в опит да вземат поне точка. Гьотце направи няколко пропуска, но като цяло Борусия М удържаше добре организирано натиска.Така три кръга преди края Дортмунд загуби важен мач и остана с 69 точки. Байер Леверкузен има 64. Формата на лидера оставя въпроса за титлата отворен. Борусия пък събра 29 точки и вече не е на последно място. Там е Санкт Паули също с 29. Толкова има и Волфсбург, които заемат мястото за бараж и имат мач по-малко.