Борбата срещу изпадането върви много зле за Волфсбург. Днес с късмет отборът стигна до щастливо равенство2:2 среку директния си противник в тази борба Санкт Паули.

Надеждите, че с Магат победите ще се завърнат, не се оправдаха – три равенства и една загуба белязаха първите му четири мача. Волфсбург започна колебливо срещата, гостите бяха близо до гол в няколко ситуации.

Все пак играчите на Магат успяха да поведат преди почивката – в 39-ата минута дълъг удар на вратаря Беналио бе нещастно продължен от Бол и от линията на наказателното Манджукич вкара хубав гол – 1:0 за Волфсбург.

Голът подобри първоначално играта на отбора на Магат след почивката, но тогава пък Санкт Паули изравни. В 61-ата минута влезлият минути по-рано Наки засече успореден пас и вкара гол – 1:1.

Играта на домакините се разпадна, гостите отчаяно опитваха да вкарат втори гол, усетили разколебания противник. И успяха – в 79-ата минута Леман размина няколко противника и пусна топката покрай излезлия напред вратар Беналио – 1:2.

Все пак Волфсбург се спаси от позора – минута преди края Полак с глава изравни за крайното 2:2.

В класирането и двата тима остават под чертата с по 29 точки. Волфсбург е на мястото за бараж все пак, но вече на 4 точки от спасителната 15-та позиция.