Изненадващо Германия загуби от Австралия приятелски мач с 1:2. На практика обаче на терена от страна на домакините бяха предимно играчи от пейката.

Това бе 65-ти мач на Йоахим Льов начело на Германия. Само след два мача той ще е надминал Кайзера – големият Франц Бекенбауер е водил националния отбор в 66 срещи. Победата щеше да е под номер 45 за Льов, вместо нея – 10-та загуба.

В състава имаше само трима от титулярите, които биха Казахстан (4:0) преди дни – Мюлер, Подолски и Швайнщайгер. Последният днес бе капитан, за четвърти път в кариерата си.

На хубавия стадион в Мьонхенгладбах срещата не предложи интересно начало. Експерименталният германски състав няма сработване, само центриранията на Швайнщайгер от преки свободни удари създаваха някакво напрежение пред Марк Шварцер.

В 26-ата минута Шюрле успя на линията на наказателното поле да „увлече” двама бранители, пусна към освободения по този начин Гомес, който с техничен удар в горния десен ъгъл откри – 1:0 за Германия.

До паузата не стана нищо важно, а след нея германците понатиснаха, удар на Подолски бе избит преди голлинията. Точно в този момент обаче стана обратът.

В 61-ата минута от нищото Карни изравни, след като защитата на германците не бе добре построена. Голът бе исторически – номер 1000 в германската врата.

80 секунди по-късно френският съдия даде пресилена дузпа, когато Кюъл опитно падна след единоборство с Треш. Уилкшир „литна” леко Вийзе – 1:2.

Льов направи няколко смени, в игра влезе и Миро Клозе. Това бе 108-ми мач на нападателя за Германия, с който се изравни с Клинсман и излезе на второ място във вечната ранглиста след нашия треньор – Лотар Матеус (150).

Той бе близо до изравняване, когато в 77-ата минута се измъкна на скорост сам срещу вратаря, но бе застигнат от бранител, който попречи на точността на удара – аут. После опита да изкара и дузпа, но стигна само до жълт картон.

Така резервите на Германия загубиха мача.

Германия – Австралия 1:2

1:0 Гомес (26)

1:1 Карни (61)

1:2 Уилкшир (64-дузпа)

Германия: Вийзе, Треш, Фридрих, Хумелс, Шмелцер, Швайнщайгер (64-Кроос), Бендер, Шюрле, Мюлер (64-Гьотце), Подолски, Гомес (73-Клозе)

Австралия: Шварцер, Уилкшир, Нийл, Огненовски, Карни, Йединак, Валери, Холман, Емертън, МакКай, Кюъл (80-Крузе)