На квалификацията срещу Казахстан в събота Бастиян Швайнщайгер бе жестоко освиркан от публиката в Кайзерслаутерн. Треньорът Льов защити играча си, а сега го направи и капитан.

В днешната контрола срещу Австралия Швайни ще носи капитанската лента. Мачът е в Мюнхенгладбах.

Титулярният капитан Филип Лам няма да играе. Той получи почивка от треньорския щаб и вече отпътува от лагера. Същото направиха Йозил и Кедира, който се прибраха да се готвят с Реал Мадрид.

Това ще е четвърти мач на Швайнщайгер като капитан на Германия. Първият бе при победата над Саудитска Арабия със 7:2.

Германците ще са с доста променен състав – на вратата Тим Вийзе, а в защита само нови: Треш, Фридрих, Хумелс, Шмелцер.

В нападение ще играят Андре Шюрле от Майнц и Марио Гомес от Байерн.

„Искаме да дадем шанс на резервите да се запознаят с игровата ни философия”, обяви помощник-треньорът Ханзи Флик.