Германия разби без затруднения Казахстан с 4:0. Петата победа от пет срещи изпрати отбора на Йоахим Льов далеч пред останалите страни в квалификационната група за Евро 2012.

Миро Клозе вкара два гола и се приближи още до рекорда на Герд Мюлер. Нападателят вече има 61 попадения за Германия, само седем по-малко от легендарния си предшественик. Той чества и друг юбилей – точно от десет години е германски национал, днес записа 107-ми мач.

Германците искаха голям резултат, още преди срещата треньорът обяви, че само победа не е достатъчна. И от първия съдийски сигнал футболистите му се втурнаха в атака.

В 3-ата минута Германия поведе. Швайнщайгер центрира отляво и оставен непокрит Миро Клозе засече топката във вратата – 1:0.

Последва пропуск на Филип Лам, който прехвърли празната врата след хубаво двойно подаване с Мюлер. При следваща акция вратарят Лория пък отби силен удар отляво на Подолски.

Вторият гол висеше на косъм и в 25-ата минута Йозил центрира отлично отдясно и Мюлер с глава изпревари вратаря – 2:0. Както и при първия гол, така и сега центрирането дойде от пряк свободен удар.

След две минути Клозе имаше два шанса от малкото наказателно поле да вкара, но вратарят спаси ударите му. Две минути пред края на полувремето обаче падна и трети гол – след нова асистенция на Йозил Томас Мюлер вкара втория си гол в мача.

Това са първите голове, които Мюлер вкарва за Германия извън световното първенство.

В началото на втората част мачът навлезе в по-кротка фаза. В игра се появи и Марио Гомес, в 67-ата минута той пропусна и да отбележи отблизо.

Като цяло полувремето бе слабо, в 77-ата минута с двойна смяна (Кроос и Гьотце) Льов опита да посъбуди отбора си.

След няколко опасни ситуации, в 88-ата минута Миро Клозе вкара нов гол след асистенция на Кедира - 4:0.

С убедителната победа Германия събра 15 точки и е на първо място, следва Австрия със 7.

Германия – Казахстан 4:0