РБ Лайпциг спечели битката срещу третия в класирането на германската Бундеслига Фрайбург. Домакините надделяха с 3:1, въпреки че изостанаха в резултата след четвърт час игра Те откриха резултата чрез Рицу Дуан, но през втората част Орбан (47), Гертруда (58) и Луис Опенда (79) оформиха пълния обрат.

По същото време пък Борусия Дортмунд допусна звучна издънка, която остави отбора извън челните места, където ситуацията е много напечена. В гостуване срещу Аугсбург всичко започна по мечтания начин, след като Дониел Мален откри резултата още в четвъртата минута. След две попадения на Алексис Клод Морис - по едно във всяко от полувремената, пълният обрат бе факт и тук. Интересното е, че за първия му гол му асистира Марио Волф, който в миналото е бил част от Борусия.

Така Борусия остана на 7-о място с 13 точки - на една от топ 4 и на 7 от върха, където е РБ Лайпциг. Втори е Байерн Мюнхен със 17 пункта (мач по-малко), следван от Фрайбург - 15 точки, Байер Леверкузен - 14 точки (мач по-малко), Унион Берлин - 14 точки (мач по-малко) и Айнтрахт Франкфурт - 13 точки (мач по-малко).

Щутгарт пък записа победа с 2:1 над Холщайн Кил и се доближи само на точка зад Борусия Д.