Съперникът на Лудогорец в европейските турнири Хофенхайм загуби с 1:3 като домакин срещу Борусия Мьонхенгладбах в мач от десетия кръг на Бундеслигата.

Късметът беше на страната на Хофе през първото полувреме, в което Винченцо Грифо удари гредите на два пъти, докато Торган Азар пропусна от чиста позиция, а Керем Демирбай вкара за 1:0 в 25-ата минута на двубоя.

След почивката гостите достигнаха до обрата и прекъснаха серията от 22 последователни мача на Хофе без поражение у дома. В 61-ата минута Азар изравни, а в 79-ата Грифо финтира двама футболисти на Хофенхайм и изведе Матиас Гинтер, който се разписа за 2:1. След още само три минути Яник Вестергард вкара топката с глава за крайното 3:1.

Хофенхайм е на седмо място в класирането с 16 точки, докато Борусия е на шестата позиция със 17 точки.