Наполи спечели за четвърти пореден път в Серия А и остава начело в класирането и след 9-и кръг. Адзурите победиха 1:0 Лече у дома и вече имат 22 точки. Утре един срещу друг играят Интер и Ювентус, които са втори и трети в таблицата.

Антонио Конте направи 4 промени в състава след успеха 1:0 над Емполи, миналия уикенд. Извън стартовия тим останаха Хвича Кварацхелия и Матео Политано.

Капитанът Джовани ди Лоренцо вкара единствения гол в 73-ата минута. Той вкара с добавка след корнер, при който Скот Мактомини стреля с глава и вратаря Фалконе изби. Ди Лоренцо вече има 3 гола в Серия А този сезон и общо пет, ако броим и двата с екипа на Италия.

Ди Лоренцо имаше и още един гол през първото полувреме, пак с добавка, но той беше отменен след намесата на ВАР, заради засада. Лече остана само с 3 вкарани гола до тук и едва 5 точки на сметката.