Италия и Испания ще се срещнат на полуфинала на EURO U19 в четвъртък, 25 юли, след като "Ла Роха" постигна равенство 2:2 срещу Франция в понеделник вечерта.

Италия и Испания ще се срещнат отново това лято след ЕВРО 2024, но този път на ниво U19.Всъщност адзурините и Ла Роха ще се изправят един срещу друг в полуфинала на EURO U19 този четвъртък в 16:00 ч. българско време.

Защитаващият титлата си отбор на Италия, трениран от бившия нападател на Серия А Бернардо Коради, спечели група А с две победи и една загуба, докато Испания завърши на второ място в група В след Франция.

Петлите ще се изправят срещу Украйна, единственият отбор, който победи Италия в груповата фаза, в другия полуфинал, също на 25 юли, но с начален час 21:00 ч. българско време.