Интер е новият лидер в Италия, след като размаза Киево с 5:0 на своя "Джузепе Меаца".

Това се случи в среща от 15-ия кръг на италианския елит, която се игра в Милано.

Домакините тотално надиграха своя противник и четирите попадения бяха най-малкото с което се разминаха "летящите магаренца".

След този мач градът от Милано е лидер в класирането с катив от 39 точки, като тимът има точка пред втория Наполи и две пред третия Ювентус.

За успеха иначе попаденията бяха дело на Перишич, който вкара три гола гола, както и на Икарди и Скриниар.

Срещата започна изключително активно още от първата минута и през началните минути и двата тима създадоха интересни атаки.

Все пак обаче "нерадзурите" бяха тези, които стигнаха до попадение.

След една боксирана топка на стража на гостите Перишич при добавката с великолепно воле успя да я вкара в мрежата и така в 23-ата минута Интер вече имаше аванс.

В 38-ата Брозович изведе Икарди и той навлезе в наказателното поле и под упеката на противников бранител стреля в далечния ъгъл, за да удвои аванса на своя тим.

До почивката не паднаха повече голове, но в 57-ата минута Интер стигна и до трети гол.

Перишич направо впечатляващ пробив и навлезе в наказателното поле, а след това с мощен удар в далечния ъгъл остави противниковия страж безпомощен.

В 60-ата минута Кандрева намери Скриниат в наказателното поле и младокът с глава направи резила за гостите пълен.

В 92-ата минута Перишич оформи своя хеттрик след точен удар от точката на дузпата.

ИНТЕР - КИЕВО 5:0 1:0 Перишич 23 2:0 Икарди 38 3:0 Перишич 57 4:0 Скриниар 60 5:0 Перишич 90+2

Интер: Ханданович, Скриниар, Ранокиа, Сантон, Д'Амброзио (77 - Далберт) , Брозович, Валеро, Перишич, Марио, Кандрева, Икарди (75 - Едер)

Киево: Сорентино, Даинели, Гамберини, Качаторе, Гоби, Ригони, Депаоли, Бастиен, Бирса, Инглесе, Меджорини (69 - Гаритано)