Италия и Македония завършиха 1:1 в мач без значение, тъй като „Скуадрата“ нямаше никакви шансове за първото място в Група G. Тимът на Джанпиеро Вентура поведе с гол на Джорджо Киелини в края на първото полувреме, но след почивката резервата Александър Трайковски изравни.

Италианците останаха на втората позиция в групата с 20 точки, на цели 5 от лидера Испания, а на 9-ти октомври гостуват на Албания. Македонците пък завършват кампанията с домакинство на Лихтенщайн, в което могат да добавят още към 8-те си спечелени точки до момента.

„Адзурите“ започнаха срещата без някои от основните си играчи, заради което селекционерът Джанпиеро Вентура заложи на схема 3-4-3, а Симоне Верди и Роберто Галярдини започнаха за първи път в кариерата си като титуляри. За всички обаче бе ясно, че Италия ще завърши на второ място в групата и ще трябва да мине през баражите, за да се класира на Световното.

Очаквано, домакините имаха пълно предимство, като още в началото Лоренцо Инсинье и Чиро Иммобиле комбинираха добре, а ударът на крилото на Наполи затрудни максимално стража на гостите. Малко след това Горан Пандев тества рефлексите на Джиджи Буфон с хубаво отиграване и шут от воле, но опитният страж не мръдна.

Италианците отвърнаха със слаб удар на Пароло с глава и пропуск на Давиде Дзапакоста. Все пак „Скуадрата“ поведе в 40-та минута.Инсинье намери в коридор по крилото Иммобиле, който пък пусна успореден пас към Джорджо Киелини. Защитникът нямаше как да пропусне от изгодна позиция и направи 1:0. Малко след това македонците можеха да се възползват от грешен пас на Бонучи, но Киелини оправи нещата.

След почивката „адзурите“ привидно държаха инициативата, но нямаха сериозни опасности пред противниковата врата. Македонците пък бяха близо до изравнителния гол в 72-та минута, когато удар на Илия Несторовски с глава бе избит от Буфон. Домакините не разчетоха този сигнал и малко по-късно съжаляваха. Александър Трайковски направи 1:1 с мощен шут в 77-та минута. Нападателят на Палермо бе изведен от друг футболист от Серия А – Горан Пандев.

Италия – Македония 1:1

1:0 Джорджо Киелини 40‘

1:1 Александър Трайковски 77‘

Италия: Буфон, Бонучи, Бардзали (46 – Ругани), Киелини, Дзапакоста, Пароло, Галярдини (75 – Кристанте), Дармиан, Верди (64 – Бернардески), Инсинье, Иммобиле

Македония: Димитриевски, Ристовски, Муслиу, Велкоски (75 – Зайков), Радески, Спировски, Барди, Алиоски, Пандев (80 – Тричковски), Несторовски, Хасани (64 – Трайковски)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/urM9b6c__Xk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>