Хърватия размаза Азербайджан с внушителното 6:0 в европейска квалификация от Група "Н" и така направи важна крачка към класирането на Евро 2016.

"Шахматистите" тотално надиграха противника си и в крайна сметка заслужено стигнаха до успеха.

Срещата се игра в Осиек, а домакините демонстрираха страхотен футбол.

Сърна центрира прекрасно в малкия пеналт и Крамарич засече с хубав шпагат топката във вратата на противника, за да открие резултата в 11-ата минута.

Перишич удвои в 34-ата минута, засичайки с глава центриране на Ракитич. Той реализира още едно попадение в 44-ата минута, след като засече с глава прекрасно центриране на Пранич.

В продължението на първата част и Брожович се разписа, след като опит за удар на Модрич бе спрян от него, след което от наказателното поле прати топката в далечния ъгъл на вратаря на противника с технично изпълнение по земя.

Модрич се разписа от дузпа в 56-ата минута, а крайното 6:0 бе оформено след автогол на Садиков в 61-ата минута.

След тази среща Хърватия е лидер с 9 точки, колкото има и Италия, докато азерите са 6-и с 0 точки.