Хелена Екхолм (Шв) спечели златния медал в индивидуалния старт на 15 км от програмата на световното първенство по биатлон, което се провежда в руския зимен център Ханти-Мансийск.

26-годишната шведка бе сочена като една от основните претендентки за титлата в преследването, като тогава успя да се добере “само” до бронзовото отличие, но днес бе просто брилянтна в цялото състезание и безапелационно завоюва ценния трофей.

Екхолм не допусна нито една грешка при четирите си влизания на огневия рубеж, което й позволи да изпревари втората в подреждането днес – германката Тина Бахман с повече от две минути.

Трета в индивидуалния старт остана украинката Вита Семеренко, а приятната изненада в състезанието се оказа белорускинята Надежда Скардино, която завърши на престижната четвърта позиция.

За съжаление и днес българските биатлонистки не очароваха с изявите си, като най-предно класираната е Емилия Йорданова – 51-ва, Ния Димитрова е 72-ра, а Нина Кленовска едва 77-ма.