Тежка загуба претърпя Хамбургер. Отборът падна с 2:4 на своя стадион от Майнц и вече трудно ще достигне до място, което допуска участие в Лига Европа наесен.

За втори пореден път Хамбургер е изправен пред опасността да не играе в евротурнирите. Явно и треньорът Армин Фее е позагубил от авторитета си след като стана ясно, че ще бъде сменян през лятото когато идва новия спортен директор - Франк Арнесен от Челси.

Хамбургер на два пъти повеждаше (Янзен и Петрич бяха точни), но в крайна сметка загуби. Първият гол беше измислен от съдията - топката се удари в горната греда, после тупна цялата пред голлинията, но реферът показа центъра.

Младият талант Андре Шюрле вкара два гола за победителите, включително решителния трети в 82-ата минута. С победата си Майнц изместиха Байерн от четвъртото място, Хамбургер остава седми с 37 - пет по-малко от баварците.

Вердер победи с 3:1 като гост Фрайбург. Мачът вървеше наравно до 76-ата минута, когато Клаудио Писаро вкара важния втори гол (пети негов за сезона), а в добавеното време Марин добави още едно попадение.

Така Вердер напусна зоната на изпадащите и вече има 28 точки – три повече от предпоследния Кайзерслаутерн.