23-годишният Арнд Пфайфер спечели златния медал в спринта на 10 км от програмата на световното първенство по биатлон, което се провежда в руския зимен център Ханти-Мансийск.

Младият германец, който триумфира в същата дисциплина и в Преск Айл преди няколко седмици, пропусна само една мишена, при второто си влизане на огневия рубеж, и с великолепно ски-бягане измина дистанцията от 10 км за 24:34.0 мин. – време оказало се недостижимо за останалите претенденти.

Втори, с две грешки на стрелбището и респективно с две наказателни обиколки, финишира новоизгряващата звезда на френския биатлон Мартен Фуркад, а едва на трето място се нареди лидерът в генералното класиране Тарей Бьо.

Легендата в биатлона Оле Ейнар Бьорндален продължава да е далеч от най-добрите си резултати, като днес с два пропуска зае непривичното за класата му 22-ро място.

Четирима бългаи взеха участие в днешната надпревара като с най-предно класиране е Мишо Клетчеров – 50-ти, Владко Илиев е 68-ми, Мартин Богданов – 80-ти, а Миро Кенанов зае 94-та позиция.