Луси Шафарджова си проби път до полуфиналната фаза на международния тенис турнир на твърди кортове в Куала Лумпур (Малайзия) с общ награден фонд 220 000 долара.

В последна среща от четвъртфиналната фаза на турнира чехкинята записа впечатляваща победа над поставената под номер 2 в основната схема Марион Бартоли с 2:0 сета, в отделните части 6/1, 6/4.

В първата част Бартоли, което е бивша финалистка от Уимбълдън, допусна много брак в играта си от основната линия, на два пъти загуби подаването си  и закономерно отстъпи с обезпокояващото 1/6.

Французойката опита да обърне развоя на срещата във втория сет, но Шафарджова не изпусна инициативата, реализира два от петте си брекпойнта и затвори мача след час и 28 минути игра.

Така в опит да достигне до заключителния двубой за титлата Луси Шафарджова ще се изправи срещу Ярмила Грот, а другата полуфинална двойка е между Йелена Докич и Михаела Крайчек.