17 дни преди началото на световното първенство в Ханти-Мансийск (Рус) носителката на Големия кристален глобус и една от най-ярките звезди в момента в женския биатлон Магдалена Нойнер показва, че започва да навлиза в познатата си спортна форма.

Доказателство за това бе днешната безапелационна победа на младата германка в масовия старт на 12.5 км от осмия кръг на световната купа по биатлон, който се проведе в американския зимен център Форт Кент.

Една единствена грешка, при последното й посещение на огневия рубеж, бе повече от ясна индикация, че олимпийската шампионка в тази дисциплина ще запише втората си победа за сезона, пресичайки необезпокоявано първа финалната линия с общо време от 39:30.6 мин.

Втора, също с една грешка, но с изоставане от 23.6 секунди, финишира победителката от спринта и преследването този уикенд – Андреа Хенкел, а трета се нареди биатлонистката от Беларус – Даря Домрачова.

Днешното второ място обаче се оказа достатъчно Андреа Хенкел да събере актив от 753 точки в генералното класиране и да застане на върха, докато вече втората Кайса Макарайнен има с 9 точки по-малко – 744.