Победителката от спринта Андреа Хенкел (Гер) триумфира в днешното преследване от осмия кръг на световната купа по биатлон, чийто домакин е американския зимен център Форт Кент.

Както и Свендсен при мъжете, 33-годишната германка постигна втори успех в рамките на два дни, като днес с една единствена грешка на огневия рубеж завоюва първата позиция с общо време от 31:09.1 мин.

Въпреки сериозното си изоставане след първото посещение на стрелбището и двете наказатални обиколки, в типичния си стил, носителката на Големия кистален глобус Магдалена Нойнер успя да компенсира лошата си стрелба с отлично ски-бягане и в крайна сметка да се нареди втора с пасив от 24.8 секунди.

Трето място днес заслужи французойката Мари Дорен, която с перфектна стрелба (20/20) успя да се преболи с останалите претендентки за подиума и да финишира с време от 32:02.7 мин.

Единствената наша представителка в стартовете на американския континет – Нина Кленовска – записа посредствени резултати днес и в крайна сметка се нареди на 38-мо място от общо 44 завършили биатлонистки.