Защитаващият титлата си Робин Сьодерлинг се класира за полуфиналите на международния тенис турнир “ABN Amro” в Ротердам с общ награден фонд 1 450 000 евро.

Шведът, който в миналия кръг трябваше да отразява мачбол срещу Филип Колшрайбер, не допусна подобна драматична завръзка в двубоя си срещу Михаил Южни и след час и 54 минути игра стигна до победното 6/4, 7/6.

Така в опит за втора поредна година да попадне в заключителния двубой за трофея “Гладиатора от Тибро” ще се изправи срещу сърбина Виктор Троицки, който на четвъртфиналите отстрани Марин Чилич с 2:0 сета.

В същото време на другия мъжки турнир, който се играе в момента, този в Сан Хосе с награден фонд 531 000 долара, в сблъсък между двама бивши шампиони от US open, Хуан Мартин Дел Потро записа категоричен успех над Лейтън Хюит с 6/2, 6/3, след само 73 минути игра.

На полуфиналите аржентинецът ще има не леката задача да се противопостави на Фернандо Вердаско, който снощи преодоля съпротивата на  Денис Истомин – 6/4, 6/4.