Бившият шампион от Откритото първенство на САЩ Хуан Мартин Дел Потро започна с убедителна победа участието си на международния тенис турнир на твърда настилка в Сан Хосе (САЩ) с общ награден фонд 531 000 долара.

В среща от първия кръг на надпреварата аржентинецът отстрани с 2:0 сета представителя на Русия Тимурас Габашвили, в отделните части 6/3, 6/2 след само 79 минути игра.

Така в спор за място на четвъртфиналите бившият номер 4 в световната ранглиста, който към момента заема едва 484-то място сред професионалистите, ще се изправи срещу словака Лукаш Лацко, преодолял в първия кръг третия в основната схема Сам Куери.

В друг интересен сблъсък от снощи оставилият отлични впечатления в Мелбърн Милош Раонич (Кан) се справи с лекота с белгиеца Ксавие Малис – 6/3, 6/4.

Във втория кръг младият тенисист от Канада ще има за съперник представителя на домакините Джеймс Блейк, който пък се справи със съпротивата на сънародника си Джеси Ливайн.