Славният някога клуб Борусия Мьонхенгладбах се насочи директно към третото си изпадане в историята. След домакинската загуба с 2:3 от Щутгарт отборът остана последен, на доста точки от спасителното място за бараж.

Борусия постави отдавна домакински атнирекорд, но продължава да се подобрява – вече 13 мача без победа у дома. Само три точки е взел тимът на Михаел Фронтцек на прекрасния си стадион през този сезон!

Мачът бе срещу директен съперник в борбата за оцеляване. Гладбах бяха по-добри през първото полувреме. В 11-ата минута вратарят на гостите Улрайх  извади в последния миг пряк свободен удар на Демс. След това воле на нападателя де Камарго мина на сантиметри от гредата, а шут на Ройс бе париран пак от вратаря.

Натискът на Борусия даде резултат и само в рамките на три минути отборът вкара два гола. В 29-ата минута след корнер Данте откри с глава, а в 31-ата пак след асистенция на Марко Ройс нападателят де Камарго направи 2:0!

До края на полувремето играчите на Борусия държаха сигурно мача. Но верни на себе си, още в началото на втората част допуснаха бързо изравняване – Погребняк намали в 51-ата минута, а след още 5 Харник изравни – 2:2.

Двата отбора заиграха нервно. Борусия все пак стигна първа до трети гол, но съдията скандално отмени попадението на Мо Идрису в 76-ата минута заради измислен фаул.

Драмата настана минути преди края, когато Данте събори Погребняк в наказателното поле, правейки дузпа и получавайки червен картон. Тимо Гебхард бе точен – 2:3 в 88-ата минута. Дузпата обаче че силно съмнителна, тъй като Данте очевидно първо изчисти топката.

Борусия М е на последно място с 16 точки, Щутгарт е предпоследен вече с 19. Кьолн, които днес биха Байерн, са на мястото за бараж с 22 точки.