Хелена Екхолм (Шв) триумфира в спринта на 7.5 км от програмата на седмия кръг от световната купа по биатлон, чийто домакин е американският зимен център Преск Айл.

Световната шампионка от преследването в Пьонг Чанг демонстрира отлична спортна форма на американска земя и с перфектна стрелба на огневия рубеж записа третата си победа за сезона с общо време от 20:38.7 мин.

Втора,  на близо девет секунди от времето на победителката, финишира норвежката Тора Бергер, а последното място на почетната стълбичка остана за представителката на Украйна – Валя Семеренко.

Изключително разочароващо представяне и слаби резултати на стрелбището записаха състезателките на Германия, като най-предно класираната биатлонистка на “Маншафта” бе носителката на Големия кристален глобус Магдалена Нойнер – с три пропуска при стрелбата зае шестата позиция.

Единствената българка в Преск Айл – Нина Кленовска днес успя да повали девет от десетте мишени и с изоставане от 1:42.0 мин. се нареди на 32-ро място.