Арнд Пфайфер (Гер) спечели спринта на 10 км от седмия кръг на световната купа по биатлон, който се превежда в американския зимен център Преск Айл.

23-годишният германец потегли с 54-ти стартов номер, което му позволи да следи времето на основните претенденти и с перфектна стрелба на огневия рубеж (10/10) завоюва първата си победа за сезона.

Втори, с един пропуск от положение прав, финишира младата звезда на френския национален отбор Мартен Фуркад, а трети се нареди руснакът Иван Черезов.

Водачът в генералното класиране Тарей Бьо остана четвърти, а в челната шестица попаднаха още Карл Йохан Бергман (Шв) и Маркус Виндиш (Ит).

Най-добрият ни биатлонист през сезона Краси Анев пропусна днешният старт, като в негово отсъствие най-преднокласираният ни състезател бе Мишо Клетчеров – 42-ри, което му гарантира място в неделното преследване.