Настоящата шампионка от Ролан Гарос Франческа Скиавоне се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис след победа над Светлана Кузнецова с 2:1 сета, в отделните части 6/4, 1/6, 16/14.

Така италианката стана победителка в най-продължителния мач в историята на Аустрелиън оупън, след като двубоя на “Хайсенс Арина” се игра 4 часа и 44 минути, а досегашното върхово постижение бе 4 часа и 19 минути.

Скиавоне и Кузнецова си поделиха първите две части, като въпреки на пръв поглед убедителните резултати двете си размениха множество продължителни разигравания, в които предложиха доста качествен тенис.

Кулминацията на сблъсъка обаче несъмнено бе заключителния сет, който продължи цели три часа и мина през невероятно драматични обрати, като първоначалното впечатление бе, че рускинята е по-близо до крайния успех, но след като пропусна цели 6 мачбола, впоследствие бе принудена да капитулира пред неуморимата италианка.

Около 3 часа и половина след началото на този двубой на “Род Лейвър Арина” излязоха една срещу друга Мария Шарапова и Андреа Петкович и междувременно тази среща вече приключи с категоричен успех за германката с 6/2, 6/3.