Новата звезда на “петлите” Мартен Фуркад спечели масовия старт от шестия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

22-годишният французин успя да повали 19 от 20-те мишени на огневия рубеж и само след една наказателна обиколка и отлично ски-бягане спечели четвъртата победа в своята кариера с общо време от 35:33.4 мин.

Второто място, след оспорван финален спринт, заслужи снажният представител на Швеция Бьорн Фери, а трети остана руснакът Антон Шипулин.

Единственият наш състезател, който взе участие в днешната надпревара – Краси Анев – допусна 3 грешки при стрелбата и с изоставане от 2:26.5 мин. зае 26-то място от 30 биатлонисти.

Голямото разочарование в масовия старт обаче бяха досегашните господари в кампанията за световната купа – норвежците, като най-предно класираният техен състезател бе легендата Оле Ейнар Бьорндален, заел 7-то място в крайното класиране.