Възходът на руските биатлонисти продължава и за това говори фактът, че днес Антон Шипулин спечели спринта на 10 км от шестия кръг за световната купа, който се провежда в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Руснакът не допусна нито една грешка и при двете си влизания на огневия рубеж и завоюва първата си победа в своята кариера с общо време от 23:36.2 минути.

Втори, също без грешка при стрелбата, но с изоставане от десет секунди, финишира трикратният олимпийски шампион Мики Грайс (Гер), а трети, с девет повалени мишени и една наказателна обиколка, завърши норвежецът Ларс Бергер.

Голямото разочарование днес беше несъмнено водачът в генералното класиране за световната купа Тарей Бьо, който с три наказателни рунда остана едва на 51-ва позиция.

Трима българи взеха участие в състезанието, като с най-предно класиране е Мишо Клетчеров – без грешка в стрелбата – 23-ти, Красимир Анев също с перфектна стрелба се нареди 25-ти, а Владо Илиев зае 82-ро място.