Шампионът от 2008 година Новак Джокович стартира с впечатляваща победа участието си в тазгодишното издание на първия за сезона турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Австралия в Мелбърн.

В среща от първия кръг на надпреварата, завършила преди броени минути, сърбинът, който е поставен под номер 3 в основната схема буквално прегази Марсел Гренолерс (Исп) с 3:0 сета, в отделните части 6/1, 6/3, 6/1.

През целия двубой Ноле изцяло контролираше събитията на корта, а и днес на “Род Лейвър Арина” всичко, което сърбинът опита се получаваше, което допълнително увеличи напрежението върху Гренолерс и петте гейма, които той взе, бяха максималното в тази среща.

По почти аналогичен сценарий се разви и мачът между поставения под номер 9 в основната схема Фернандо Вердско и германецът Райнер Шутлер, в който само след 104 минути игра бившата половинка на Ана Иванович стигна до крайния успех с 6/1, 6/3, 6/2.

Междувременно стана ясен и съперникът на Григор Димитров във втория кръг на турнира и това е поставеният под номер 19 в основната схема Станислас Вавринка, отстранил по-рано днес състезаващия се за Русия Тимурас Габашвили – 7/6, 6/4, 6/4.