Четирикратният победител Роджър Федерер започна с летящ старт участието си в тазгодишното издание на Откритото първенство на Австралия по тенис в Мелбърн.

Швейцарецът, който е и настоящият шампион, се изправи в първия кръг срещу словака Лукаш Лацко и само за 84 минути игра стигна до категоричен успех с 3:0 сета, в отделните части 6/1, 6/1, 6/3.

Федерер демонстрира отлична спортна форма и желание за игра и зрителите на “Род Лейвър Арина” станаха свидетели на една от многото до момента лекции на Маестрото от Базел, който показа, че е готов за атаката на рекордна пета титла от надпреварата.

Не така благоприятно обаче се развиха събитията за Николай Давиденко, който като поставен под номер 23 в основната схема трябваше да преглътне загубата от Флориан Майер с 1:3 сета.

На крачка от загубата бе и друг от поставените в основната схема – французинът Гаел Монфис, който буквално бе “реанимиран” от Тимо Де Бакер (Хол) и след като холандецът пропусна да сервира за мача в третия сет, се стигна до пълен обрат и 3:2 за Монфис.