С гола на Рууд ван нистелрой Хамбургер победи с 1:0 като гост Шалке. Така след три поредни победи отборът на феликс Магат пак загуби и показа, че не е готов да играе важна роля.

По принцип срещу Хамбургер Шалке играе с успех – най-много победи (31) и най-много голове (117) те са записали именно срещу този съперник. Вече шест години обаче Шалке не може да бие на своя стадион Хамбургер, днес това положение бе потвърдено.

През първото полувреме играта бе отворена, с положения. Най-близо до гол бяха гостите – 26-ата минута удар на Качар бе спрян от Мориц на голлинията.

Хамбургер откри резултата в 53-ата минута. След центриране на Демел ван Нистелрой не бе добре покрит и с глава вкара гол – негов шести през този сезон в първенството.

След попадението срещата се накъса, играчите на Шалке нямаха идея как да застрашат Рост. И накрая загубиха.

Хамбургер събра 27 точки и е на седмо място, Шалке пък е на десета позиция с 22 точки.