Роджър Федерер спечели титлата от международния тенис турнир на твърди кортове “Катар оупън” в Доха с общ награден фонд 1 024 000 долара.

Във финалния двубой, завършил преди броени минути, Маестрото от Базел се наложи с 2:0 сета над миналогодишния победител Николай Давиденко, в отделните части 6/3, 6/4.

Мачът определено премина изцяло под диктовката на швейцареца, който успя да наложи темпото си от самото начало и до самия край не изпусна контрола върху събитията на корта нито за миг.

Само след десетина минути игра световният номер 2 вече имаше солиден аванс от 3/0 гейма и безпроблемно затвори първата част, като резултатът дори можеше да е още по-убедителен, но в осмия гейм (при 5/2) Федерер изпусна първия си сетбол и позволи на руснака да удържи подаването си.

Все пак на собствен сервис Роджър сложи точка на спора и поведе в резултата, а във втората част търпеливо изчака своя момент и в деветия гейм (при 4/4) успя да стигне до пробив на нула, след който при собствен начален удар затвори мача.

Така швейцарецът за трети път спечели титлата от надпреварата в Доха, след успехите си през 2005 г. и 2006 г. и стана първият тенисист в историята на турнира с подобно постижение.