Дамският квартет на Швеция спечели надпреварата 4 х 6 км от четвъртия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в германския зимен център Оберхоф.

При изключително неблагоприятни атмосферни условия – ниски температури и гъста мъгла – Джени Йонсон, Анна Карин Зидек, Анна Мария Нилсон и най-вече Хелена Екхолм успяха да се отърват само с една наказателна обиколка и осем допълнителни патрона и да спечелят първото място с общо време от 1:17:53.1 часа.

Втори, на близо минута след победителите, финишира тимът на Франция, за който на последен пост бе брилянтната Мари Лор Брюне, а последното място на почетната стълбичка, малко изненадващо може би, заслужи щафетата на Беларус.

Големите губещи днес обаче бяха биатлонистките на Украйна, които преди последния си пост имаха убедителна преднина начело в класирането от около минута, но катастрофалната стрелба на Валя Семеренко ги изхвърли извън призовата тройка.

Българският отбор в състав Емилия Йорданова, Ния Димитрова, Силвия Георгиева и Нина Кленовска зае последното място с шест наказателни обиколки и цели 17 допълнителни патрона.