Отборът на Германия спечели мъжката щафета 4 х 7.5 км от четвъртия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в прочутия немски център Оберхоф.

Пред 20-хиляди екзалтирани фенове домакините прекъснаха черната си серия от близо четири години без победа в тази надпревара и след две наказателни обиколки и 16 допълнителни патрона спечелиха първото място с общо време от 1:23:53.0 часа.

Цялото състезание протече при изключително неблагоприятни условия за стрелба, които спомогнаха за много интересни размествания в подреждането, но крайна сметка второто място, може би малко изненадващо, но напълно заслужено спечели квартетът на Чехия.

Трети, благодарение единствено на голямата си звезда Оле Ейнар Бьорндален, финишира щафетата на Норвегия, която преди последния четвърти пост бе едва на 14-та позиция, но с брилянтна последна стрелба Бьорндален успя да излезе втори, като във финалните метри отстъпи на много по-свежия Михал Шлезингер.

За съжаление отличното начало на Мишо Клетчеров на първи пост (България предаде втора!!!) не бе последвано от останалите наши биатлонисти и без най-изявения ни състезател в редиците – Краси Анев, успяхме да финишираме 21-ви от 24 отбора.