Шампионът на Франция Олимпик (Марсилия) допусна сериозна издънка при визитата си на новака в елита Брест в двубой от междинния 19-ия кръг в Лига 1.

Двата тима завършиха при нулево равенство, а това от своя страна бе поредният неубедителен резултат за момчетата на Дидие Дешан.

Лион обаче също се издъни, след като стигна само до равенство 1:1 срещу вицешампиона Оксер на собствения си "Стад Жерлан".

Домакините поведоха в 45-ата минута чрез автогол на Миньо, но в началото на втората част Куерсия изравни резултата и по този начин донесе точката на гостите от областта Бургундия.

Монако пък най-после победи, за радост на всички свои фенове. Тимът от княжеството стигна до много измъчена победа с 2:1 у дома над Сошо, благодарение на победното попадение на южнокорейското острие на "Монегаските" Парк, който се разписа в 92-ата минута.

Преди това домакините бяха открили резултата чрез Малонга в 9-ата минута, но в 47-ата минута гостите изравниха след автогола на Лоло.

В друг от интересните мачове от кръга Нанси поднесе голямата изненада, след като победи у дома гранда ПСЖ с 2:0. Успехът дойде след голове на Хаджи в 66-ата и 82-ата минути.

Този мач бе перфектна възможност за парижани да оглавят класирането, но те я пропиляха. Лидерът в таблицата Лил се издъни на "Стад Метропол" срещу Сент Етиен, но въпреки това продъжава да бъде начело в класирането.

"Песовете" извъртяха 1:1 със своя съперник. Голът за тях откри Муса Соу в 72-ата минута, а две минути по-късно гостите изравниха чрез Мамаду Сако, който се разписа от дузпа.

Отборът на Рен, който се представя доста силно от началото на сезона, също допусна сериозна издънка и загуби гостуването си на Каен с 0:1. Единственото попадение в срещата падна в 9-ата минута и бе дело на Хамума.

В други двубои от кръга Арле направи 0:0 в домакинството си с Ница, а Валансиен надви Тулуза с 2:1 след попадения на Ангуа и Данич в 44-ата и 45-ата минута. За гостите реализира Сисоко в 36-ата.

Бордо и Ланс също извъртяха равенство - 2:2. Гостите дръпнаха с два бързи гола, дело на Дос Сантос и Букари в 15-ата и 45-ата минута, но през второто полувреме "Жирондинци" стигнаха до хикс, благодарение на Диара и Гуфран, които се разписаха в 67-ата и 90-ата минути.