Даниел Мезотич (Авс) триумфира в индивидуалния старт на 20 км от третия кръг на световната купа по биатлон, който се провежда в словенския зимен център Поклюка.

34-годишният ветеран от австрийския национален отбор допусна една единствена грешка при четирите си влизания на огневия рубеж и с общо време от 52:05.6 мин. остана недостижим за останалите биатлонисти.

Втори, също с 19 повалени мишени, но с далеч по-слабо ски-бягане, финишира представителят на Швейцария Бенямин Вегер, а последното място на почетната стълбичка остана за украинеца Сергей Седнев.

Доминаторите в досегашните шест старта при мъжете – норвежците – разочароваха с изключително слабата си стрелба, като впечатление направиха седемте допълнителни минути към времето на легендата Оле Ейнар Бьорндален, отредили му в крайна сметка непривичното 55-то място.

За наша радост обаче продължават отличните изяви на българските биатлонисти, като днес овациите са за Мишо Клетчеров, който записа най-добрия резултат в своята кариера до момента нареждайки се 17-ти.

Краси Анев бе колеблив при първите си две стрелби, но след това коригира мерника си и зае 24-то място, а Владо Илиев а малко пред Бьорндален – 53-ти.