Нова победа постигна Борусия Дортмунд. Този път победен беше Вердер. Вече седeм поредни мача лидерите печелят, не се вижда кой може да ги спре.

Към тази серия трябва да се прибави още, че отборът вече е 15 срещи без загуба. Невероятните 43 точки и плюс 30 голова разлика показват тоталната доминация на отбора в първенството.

Първият гол падна още в 19-ата минута, когато Шахин вкара директно от пряк свободен удар и взриви стадиона. След попадението Вердер взе инициативата  но въпреки че вече и Писаро се завърна в игра, отпред не бе сътворено нищо.

Втората част продължи по същия начин, Пасанен в 68-ата минута пропусна да изравни резултата. Добрата игра на Вердер така и не бе оползотворена.

Две минути по-късно всичко се изясни – вратарят Тим Вийзе отби страхотно силен удар на Блашиковски отдясно, топката отиде в Кагава при чийто удар топката се отби в Левандовски и влезе във вратата – 2:0.

С победата Борусия Дортмунд събра 43 точки – с 11 пред втория Байер Леверкузен и все така 17 пред Байерн.