22-годишният норвежец Тарей Бьо спечели спринта на 10 км от втория кръг за световната купа по биатлон, който се провежда в австрийския зимен център Хохфилцен.

Под непрестанен снеговалеж и силен вятър биатлонистът от Лилехамер успя да повали и 10-те мишени и с общо време от 28:17.6 мин. записа първата си победа в своята кариера.

Втори, с една наказателна обиколка и пасив от 27.5 секунди, се нареди украинецът Сергей Седнев, а последното място на почетната стълбичка заслужи французинът Алексис Бьоф.

Големите фаворити от Йостерсунд – Емил Хегле Свендсен и Оле Ейнар Бьорнадален станаха жертва на “снежния капан” по време на стрелбите си днес и след посещенията си в “кошарата” заеха съответно 4-та и 10-та позиция.

Добрите новини за българското представяне отново са свързани с фантастичния от началото на сезона Краси Анев, който днес въпреки невероятно тежките метеорологични условия бе перфектен на огневия рубеж и успя да се нареди на престижното 12-то място в крайното подреждане с изоставане от 1 минута от времето на победителя.