Невероятната серия на Борусия Дортмунд продължава. Днес момчетата на Юрген Клоп победиха с 2:0 като гост Нюрнберг и вече се откъснаха много много напред в класирането.

На практика тази разлика вече е наистина много голяма – десет точки пред втория, но което е по-важното 17 пред шампиона и постоянен германски фаворит Байерн Мюнхен.

Дортмунд откри резултата в 23-ата минута Шахин вдигна топката в наказателното поле и Хумелс с глава бе точен – 0:1. Мачът се развиваше с игра предимно в центъра, но гостите спокойно пазеха аванса си.

Нюрнберг предложиха прекалено малко неща в атака и през второто полувреме. Затова и гостите бяха по-близо до гола. Най-вече в 73-ата минута, когато отблизо Левандовски не можа да преодолее вратаря Шефер.

Феновете на гостите вече празнуваха очертаващата се победа, когато в 88-ата минута Левандовски се възползва от една рикоширала топка и вкара втория гол – 2:0 за Борусия Дортмунд.