Вторият в класирането в Германия Майнц загуби гостуването на Айнтрахт с 2:1. Мястото им в класирането обаче няма да пострада, но преследвачите може да се приближат още.

По-съществено е обаче, че без да играе Борусия Дортмунд си осигури първото място на полусезона. Лидерите имат седем точки преднина и са недосегаеми на върха.

Айнтрахт беше видимо по-добрия отбор преди почивката, но поведе чак в 35-ата минута, когато Рус със силен удар порази целта. Малко след това обаче Алтънтоп направи глупост като без причина задържа противник в наказателното поле – Шюрле бе точен от дузпата.

Втората част бе по-равностойна, двата тима създадоха по две положения, но гол не падна. Мачът отиваше към хикс, когато за игра с ръка съдията даде дузпа за Айнтрахт. Гекас донесе победата – 2:1 в 84-ата минута.

В същото време Хамбургер загуби от друг отбор-изненада – Фрайбург. Още в 3-ата минута Сисе вкара единствения гол, а след това усилията на ван Нистелрой и компания не дадоха резултат.

Фрайбург е на  пето място с 24 точки, три по-малко пращат Хамбургер чак на девета позиция.

Под тези места остават два други отбора с претенции. Волфсбург и Вердер направиха нулево равенство. След него Вердер са десети, а Волфсбург – 13-ти. Върхът в мача бе между 74-ата и 77-ата минута, когато когато първо Фрингс за Вердер, а после Джеко за Волфсбург  пропуснаха по една дузпа.