Носителят на Големия кристален глобус Емил Хегле Свендсен започна по най-добрия начин защитата на титлата си, след като днес спечели индивидуалния старт на 20 км от първия кръг за световната купа по биатлон.

При арктически условия, в шведския зимен център Йостерсунд, младата надежда на викингите допусна две грешки на огневия рубеж, но с великолепно ски-бягане спечели първото място, финиширайки с общо време от 55:07.7 мин.

Втори, също с 18 повалени мишени, но с изоставане от близо 20 секунди, завърши легендата в този спорт – 36-годишният Оле Ейнар Бьорндален, а трети се нареди многообещаващият представител на “петлите” – Мартин Фуркад.

Добрата новина за българския биатлон обаче днес поднесе роденият в Самоков Красимир Анев, който с една единствена грешка при четирите си стрелби успя да се нареди на престижната 18-та позиция, записвайки първи точки за сезона и изпреварвайки имена като Симон Фуркад, Кристоф Суман и Бьорн Фери.

Останалите двама наши представители – Владимир Илиев и Мишо Клетчеров, бяха изключително напрегнати на огневия рубеж и съответно след 4 и 5 пропуска заеха 54-та и 73-та позиция.