Френският гранд Лион допусна много сериозна домакинска издънка в снощното дерби от 15-ия кръг на Лига 1.

Момчетата на Клод Пюел имаха шанс да се доближат още повече до лидерите в класирането, но извъртяха 2:2 у дома с ПСЖ.

Нещо повече - "Хлапетата" бяха близо до това да загубят мача, но все пак успяха да се докопат до точката.

Домакините от Лион първи поведоха в резултата чрез Сисоко в 54-ата минута, но след това парижани обърнаха мача с голове на Нене и Оаро в 63-ата и 83-ата минути.

Все пак обаче лионци стигнаха до точката в този двубой, благодарение на попадението на Гомис в 87-ата минута.

В друга от снощните срещу от кръга Тулуза надви като гост вицешампиона Оксер с 2:1.

Гостите вкараха два бързи гола чрез Браатен и Сантандер в 7-ата и 35-ата минути, а силите на бургундци стигнаха само за едно почетно попадение, дело на Траоре в 56-ата минута.

Каен пък загуби на собствения си "Мишел Дьорано" с 0:3 от Сошо. Головете за гостите реализираха Перкис, Браун и Морис-Белей в 40-ата, 49-ата и 63-ата минути.