Неприятно и за двата отбора равенство 1:1 направиха Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен в ключов мач днес. Хиксът навреди и на двата тима, които изостанаха още от лидера Борусия Дортмунд.

Байер няма победа над Байерн вече дванадесет мача. Но това постижение едва ли радва шампионите, които са на цели 14 точки зад Дортмунд.

Мачът тръгна във вихрено темпо. Още във втората минута Швайнщайгер вкара гол с глава, но съдията го отмени заради засада. След това за дълъг период мачът навлезе  във фаза на игра между наказателните полета, без истински голови положения.

Когато в 21-ата минута Сам от Байер уцели горната греда, двата отбора се поотвориха. Видал и Ренато Аугусто също опитаха късмета си срещу Бут, но вратарят на баварците взе връх.

Първи до гол обаче стигнаха шампионите. В 34-ата минута Швайнщайгер продължи едно центриране на Мюлер към Марио Гомес, който трябваше само да подложи крака си и да вкара поредния си гол – 0:1. Това бе осмо попадение на нападателя в последните шест мача.

След това Байерн имаше инициативата и с умели разигравания държеше противника на разстояние. В добавеното време на първото полувреме обаче Пранич изпусна Сам и го фаулира – дузпа. Видал бе точен – 1:1.

След почивката Байерн отново бяха по-активния отбор, но усещането за натиск не се потвърждаваше от голови положения. В 60-ата минута Леверкузен имаше шанс да поведе, но Бут изби удара на Хюпия в корнер.

Луис ван Гаал искаше трите точки за Байерн, пусна и Франк Рибери, въпреки че преди мача го определи като неготов.  Играта обаче нямаше темпо и двата отбора просто разиграваха топката.

Байер се прибраха в своята половина и дебнеха на контраатака. В 70-ата минута това за малко да им донесе успех, когато Дердюк изскочи изневиделица срещу Бут, но не успя да го преодолее. Малко след това вратарят на Байерн трябваше отново да се намесва при едно разбъркване.

Байер слезе от второ на трето място с 25 точки, а Байерн са осми с 20. Води Борусия Дортмунд с 34.

Байер Л – Байерн 1:1

0:1 Гомес (34)

1:1 Видал (45+2)

Байер: Адлер, Швааб (58-Кастро), Фридрих, Хюпия, Кадлец, Видал, Ролфес,Сам, Ренато Аугусто (90-Бенднер), Барнета (80-Балич), Дердюк

Байерн: Бут, Лам, ван Буйтен, Брено, Пранич, Тимошчук (61-Рибери), Отл, Мюлер, Швайнщайгер, Кроос, Гомес