Пилотът на “Дукати” Кейси Стонър започна по най-добрия начин последния състезателен уикенд в тазгодишния шампионат при най-бързите мотоциклетисти – Мото ГП.

На пистата край Валенсия австралиецът изненада неприятно местния фаворит Хорхе Лоренцо, изпреварвайки го с повече от половин секунда в първите свободни тренировки преди неделния старт.

Стонър остана единственият състезател, успял да слезе под 1.33 мин. за обиколка, което даде сериозни поводи за размисъл на останалите претенденти за първото място, а днешното му представяне може само да огорчи шефовете в “Дукати”, че от догодина няма да могат да разчитат на неговите услуги.

Трето време в днешната сесия даде Андреа Довизицио, а борещите се за второто място в генералното класиране – Валентино Роси и Дани Педроса – се наредиха съответно на пета и дванадесета позиция.

Утре предстоят квалификациите за място, а в неделя от 15.00 часа българско време е самият старт за Голямата награда на Валенсия.