Контузия на Холгер Бадщубер на загрявката постави треньорът на Байерн Луис ван Гаал в ситуация, която го принуди въпреки ината си да пусне Мартин Демикелис в центъра на отбраната.

Защитникът бе в немилост, в депресия и със статут на последна резерва. Снощи обаче той вкара важния први гол при победата над Фрайбург с 4:2.

„Важно е, че показах, че не съм мъртъв. Слава Богу, помогнах на отбора с този гол. Настоящата ситуация е тъжна за мен, във футболната си кариера трябва да си взимаш поуки. Радвам се, че съм Байерн, вече осем години съм тук”, сподели Демикелис след срещата.

Срещу Фрайбург пореден силен мач направи Бастиян Швайнщайгер. Влизането в игра на ван Буйтен след почивката позволи на националът да заиграе напред като основен разиграващ халф в средата на терена.

„През първото полувреме не играхме добре, след това се подобрихме. Разликата направи Швайнщайгер. Игра като типична „десетка”, задържаше топката, даваше насока на атаките ни. Отличен”, доволен е треньорът Луис ван Гаал.