Без особени проблеми Байерн победи Фрайбург с 4:2. Дни след като отстраниха Вердер от Купата на Германия, шампионите не показаха кой знае каква игра, но взеха точките. Демикелис и Тимошчук отбелязаха по един гол, което си е събития, Марио Гомес  и Тони Кроос също се разписа.

Преди 15 години Фрайбург отново бе на по-предно място от Байерн в класирането преди срещата в Мюнхен. Тогава успя да измъкне равен.

Сега надеждите на отбора бяха сходни, още повече, че във Фрайбург можеха да разчитат на голмайстора си Сисе – вкарал сам толкова голове, колкото целия отбор на шампионите досега – осем, в девет мача.

Ван Гаал пак не можеше да използва дълго контузените Робен, Рибери, Клозе, ван Бомел. Байерн играе вече отдавна без тях и липсата им не учудва, но продължава да се усеща.

На разгрявката преди мача се разбра, че за капак заради възпаление Бадщубер също няма да играе. Вместо него се появи изпадналият в немилост пред треньора Мартин Демикелис, който е в слаба форма.

Очаквано Фрайбург заиграха прибрано, баварците обаче не нападаха организирано, макар да владееха топката. Първото положение бе в 16-ата минута, при това за гостите – Сисе се промъкна зад отбраната, но стреля в аут.

Полувремето минаваше, но нищо не се случваше. Гостите бяха затворили умело всички подстъпи пред наказателното си поле и шампионите, които играеха слабо, просто не намираха пролука.

В 40-ата минута обаче точно Мартин Демикелис се изяви – Пранич центрира и аржентинецът с глава откри – 1:0 за Байерн.

През втората част ван Гаал пусна в игра ван Буйтен вместо Алтънтоп. Това позволи Тимошчук и Швайнщайгер да се придвижат напред, а Кроос и Мюлер да заемат двете крила.

Байерн обаче продължиха с безидейната си игра в предни позиции. Чак в 58-ата минута Гомес имаше възможност за гол, но вратарят Бауман се изяви добре. Три минути по-късно той обаче бе безпомощен, когато след добро центриране от корнер, непокритият Гомес с глава покачи – 2:0.

Изглеждаше, че Байерн върви към лесна победа, когато в 64-ата минута Фрайбург върна един гол. Влезлият само преди минута Райзингер с глава намали.

Мачът се оживи, пред двамата вратари се пропусна по едно положение. В 72-ата минута Тимошчук реши мача – 3:1. Това бе първи негов гол за Байерн в Бундеслигата, където има 25 мача.

Четвъртото попадение реализира Тони Кроос. В 80-ата минута той напредна и със страхотна топалка от близо 30 метра прати топката в левия ъгъл. Автогол на влезлият като резерва Браафхайд оформи крайния резултат.

С победата Байерн събра 15 точки, девет пно-малко от лидера Дортмунд, който играе в неделя. Подминат по –голова разлика бе поне Фрайбург,

Байерн – Фрайбург 4:2

1:0 Демикелис (40)

2:0 Гомес (61)

2:1 Райзингер (64)

3:1 Тимошчук (72)

4:1 Кроос (80)

4:2 Браафхайд (86-автогол)

Байерн: Бут, Лам, Тимошчук, Демикелис, Пранич, Отл, Швайнщайгер, Алтънтоп (46-ван Буйтен), Швайнщайгер, Кроос, Мюлер (76-Браафхайд), Гомес

Фрайбург: Бауман, Мужджа, Барт, Топрак, Бастианс, Шустер (92-Уилямс), Путсила, Абдесадки (77-Памич), Макиади, Нику (62-Райзингер), Сисе