Състезаващият се с “Уайлд кард” Давид Налбандиян отпадна от международния тенис турнир на твърда настилка в Монпелие (Фр) с общ награден фонд 650 000 евро, след като в среща от втория кръг загуби от представителя на домакините Жил Симон с 1:2 сета, в отделните части 6/3, 6/7, 5/7.

Аржентинецът започна отлично двубоя и в първата част игра изключително стабилно, като успя да оползотвори единствената си възможност за пробив, а от своя страна не позволи на французина дори да застраши подаването му.

Във втория сет обаче Налбандиян допусна значителен спад в представянето си, започна да ниже непредизвикани грешки от основната линия, а в решителния тайбрек позволи на напрежението да си каже думата и след 5:7 позволи на Симон да изравни резултата.

Така всичко трябваше да се реши в заключителната трета част, в която французинът бе перфектен при реализирането на шансовете си за брейк (2/2) и след два часа и 15 минути игра сложи точка на спора, осигурявайки си мястото на четвъртфиналите.