Ново тежко поражение понесе Борусия Мьонхенгладбах. Този път Вердер се упражни във вкарване на голове и победи като гост с 4:1.

Поражението беляза седми поред мач без победа за Гладбах, които очевидно са безпомощни при треньора Михаел Фронтцек. През сезона те записаха вече загуби с 0:7, 0:4 и т.н.

Марин в 5-ата и Уесли в 13-ата минута бързо наклониха везните към Вердер. До почивката домакините опитаха да реагират, но както обикновено не можаха да наваксат изоставане.

В 51-ата минута Хънт реши изхода на мача с нов гол. Гладбах нямаше и да отбележи, ако малко нещастно Мертезакер не си вкара автогол. Клаудо Писаро сложи точка на спора  - 1:4.

Борусия вече е на място за изпадане, откъдето пък изпълзя Шалке. След мижаво 0:0 като гост на Айнтрахт обаче тимът на Феликс Магат продължава отчайващото си представяне в първенството.

С Раул и Хунтелаар в състава си Шалке, които играха в Шампионската лига през седмицата, издържаха едно полувреме. След почивката Айнтрахт доминираше и пропусна няколко добри възможности да вкара победен гол на изморените гости.

Шалке тръгна за титла, а има една победа от девет кръга, минус 6 гола и 6 точки. Ако утре Щутгарт бие Санкт Паули, Магат и звездите му пак ще се сгромолясат под чертата.