В 91-то дерби между двата отбора Хамбургер и Байерн не си вкараха гол и не се победиха – 0:0. Домакините повече заслужаваха победата, но отлични изяви на вратаря Бут, както и гредата им попречиха да вкарат победния гол.

Байерн имаше само една победа в последните си 7 гостувания в Хамбург и традицията се запази. Треньорът ван Гаал заложи на същия състав както срещу Клуж в Шампионската лига след като бе постановил, че победа за неговия отбор няма да е логична.

Домакините натиснаха в първите минути, окуражавани от ентусиазираната си публика. Швайнщайгер и Лам, който записа мач номер 200 в Бундеслигата, сбъркаха в две последователни ситуации и създадоха суматоха пред наказателното си поле.

Първи близо до гола обаче бяха Байерн. В 14-ата минута Кроос подаде към Мюлер, който тресна страшен удар и само страхотното спасяване на Франк Рост предотврати гола.

Малко след това Хамбургер отвърнаха на удара, а Бут бе принуден да спясава шут на ван Нистелрой. Вратарят хвана и удара на Матайсен с глава. В тези минути домакивите бяха по-активни, докато Байерн трудно създаваха напрежение напред.

Малко преди почивката вратарят Рост трябваше да бъде сменен принудително. В началото на срещата той получи удар в бедрото при една спорна топка и въпреки усилията си не можа да изкара мача.

През второто полувреме картината на терена не се промени – Хамбургер бяха по-активни, Байерн пък компенсираха безидейност с мотивация. Най-чистото положение бе в 63-ата минута когато бързите действия на Тимошчук предотвратиха голов удар на ван Нистелрой, който после бе сменен.

Големият момент за Хамбургур можеше да настъпи в 81-ата минута. Влезлият отново в игра след отсъствие Петрич изведе Питройпа сам срещу Бут. Играчът от Буркина Фасо успя само да уцели гредата.

Хамбургер – Байерн 0:0

Хамбургер: Рост (42-Дробни), Бенямин, Вестерман, Матайсен, Янзен, Ринкон, Питройпа, Зе Роберто, Троховски, Гереро (62-Петрич), ван Нистелрой (71-Чупо Мотинг)

Байерн: Бут, Лам, Тимошчук, Бадщубер, Пранич, Отл, Швайнщайгер, Хамит Алтънтоп, Кроос, Мюлер, Гомес (81-Олич)