Без победа остана Вердер в Шампионската лига след 1:1 като гост на Твенте. Но и по-лошото – без титулярния си вратар Тим Вийзе.

В 36-ата минута без противникова намеса той се хвана за коляното и падна. След дълга лекарска намеса вратарят напусна терена с ясно изписана на лицето болка.

Първата диагноза е увреждане на коленна връзка, което ще означава няколко седмици пауза. Повече яснота ще има след ядрено-магнитния резонанс днес.

„Първо почувствах болка, след това изпаднах в шок. Веднага усетих, че са вътрешните, а не кръстните връзки. Докторът направи полеви тест и потвърди”, коментира вратарят след мача.

Отново колената са проблем за Тим Вийзе. Досега в кариерата си вторият вратар на Германия два пъти къса кръстни връзки, само че все на левия крак.

Сега на вратата на Вердер титуляр ще бъде третият вратар Себастиан Миелиц (21). Вторият вратар Фандер е контузен от половин година.

Миелиц нямаше как да спаси гола на Твенте в 75-ата минута. Малко по-късно Арнаутович изравни.